Welkom,

Deze site is ontstaan uit mijn persoonlijke ervaring. Door een ernstig hartinfarct werd ik gedwongen om thuis te blijven. De meeste inspanningen zijn voor mij immers te zwaar en geloof me, dat is op 42-jarige leeftijd niet evident. Bovendien slaat de verveling zeer snel toe! De dokter kan dan wel zeggen dat ik me daarbij moet neerleggen, maar zo werkt het niet altijd.

 

  • "een hart voor werk, paul bols"
    Psychologische aspect

    Het psychologische aspect is voor mij dan ook zeer belangrijk door me, in de mate van het mogelijke, in te zetten voor een VZW. In het verleden heb ik hier nooit bij stilgestaan, maar het “hebben van een job” is toch van groot belang, je hebt een netwerk waarop je kan terugvallen, je werkcollega’s, klanten, in de sportclub, enz. Door de grote verandering die invaliditeit met zich meebrengt vallen er vele sociale contacten weg.

    De grote doelstelling van onze VZW is dan ook het overtuigen van zoveel mogelijke werkgevers om mensen met een functiebeperking een kans te geven op de werkvloer. Een jonge medewerk(st)er die bijvoorbeeld een hartinfarct kreeg en daardoor zijn huidige job niet meer volwaardig kan uitoefenen, moet volgens ons de kans krijgen om zich zo snel mogelijk te herscholen. Op deze manier heeft hij meer kans op re-integratie in de arbeidsmarkt. Verder willen wij de werkgevers eveneens informeren over de mogelijkheden en beperkingen van een persoon met een hartaandoening.

    “Door mij sociaal te engageren kom ik terug in de maatschappij!”

    Als gevolg van een ernstig hartinfarct werd ik een drietal jaar geleden voor 66% invalide verklaard. Momenteel werkt mijn hart nog voor amper 26%, wat zeer laag is.

    Ik trek mij op aan mijn huidige bezigheid, en zet mij binnen mijn mogelijkheden belangeloos in voor het goede doel.

    Door mij sociaal te engageren kom ik terug in de maatschappij. “Het verplicht mij buiten te komen en ik voel mij bovendien veel nuttiger.”

    De laatste twee jaar is er gelukkig veel veranderd, maar de crisis bracht daar spijtig genoeg verandering in. Mensen met een functiebeperking geraken de dag van vandaag nog moeilijker aan de slag en het is voor hen al moeilijk genoeg in het gewone arbeidscircuit!

    We willen hier echter niet beweren dat de overheid nog geen initiatieven ondernomen heeft om deze problematiek aan te pakken, toch vrezen we dat de maatregelen die desbetreffende genomen werden in hun uitvoering voor verbetering vatbaar zijn. Meer concreet betekent dit dat we denken dat er meer begeleiding mogelijk is om mensen met een functiebeperking terug te integreren in het (normale) arbeidscircuit. We rekenen in deze context ook zeker op de bedrijfswereld, zij zouden hun deuren verder moeten openzetten en hun sociale karakter moeten tonen aan onze hedendaagse maatschappij.

    Dit alles is ook de voornaamste reden geweest waarom we met het project "een hart voor werk" gestart zijn.

  • Paul Bols - VZW Hartziekte vrijwilliger
  • Contact informatie GTB: Tel 014 631102

    Han Willemsens Email: Han.Willemsens@gtb-vlaanderen.be

    Griet Peeters Email: Griet.Peeters@gtb-Vlaanderen.be

  • Een Hart voor Werk is mogelijk dankzij de steun van het Europees Sociaal Fonds en de Vlaamse Overheid. Het ESF draagt bij tot de ontwikkeling van de werkgelegenheid door het bevorderen van inzetbaarheid, ondernemerschap, aanpasbaarheid  en gelijke kansen, en door het investeren in menselijke hulpbronnen.

    1231

Project

Je werk verliezen kan meer dan alleen financiële gevolgen hebben.

Onderzoek heeft uitgewezen dat 1 op 4 mensen die werkloos geworden zijn door een chronische ziekte of ongeval, een depressie ontwikkelde binnen de zes maanden na hun ontslag. Het is dan ook van groot belang om snel te kunnen reageren op de vragen van mensen in dergelijke situatie.

 

Onze Partners

AZ Turnhout - een hart voor werk

Resoc Kempen

SPK Kempen

VDAB Logo

"een hart voor werk"

In de pers!

 

“ Kracht komt niet voort uit fysieke vermogens, maar uit een ontembare wil “

 

Door de grote verandering die invaliditeit met zich meebrengt vallen er veel sociale contacten weg.

Ons doel is dan ook de werkgevers te overtuigen om mensen met een functiebeperking in dienst te houden of een kans te geven op de werkvloer. Hartziekte vzw Charter-Diversiteit